Altyapı Sorgulama

Sonuçlar Yükleniyor...

00

Mbps

Alabileceğiniz Maksimum Hız
00 00

PORT

Var

BBK Kodu

Sorguladığınız haneye ait telekom altyapı bilgisi bulunamadı.Kablosuz internet için bayilerimize başvurabilirsiniz

Hız: 100 Mbps

Hız: 50 Mbps

Hız: 35 Mbps

Hız: 16 Mbps

İnternet Altyapısı

İnternetin belirli bölgelere ve adreslere ulaşması için kullanılan sistemdir. İnternet altyapısının, bölgelere ve adreslere ulaşması için bakır veya fiber optik kablolar kullanılır. İnternet altyapılarında, bakır altyapı ADSL olarak adlandırılırken, cam veya plastik altyapı Fiber olarak adlandırılır.

Bulunduğunuz bölgenin internet altyapı teknolojisi, internet hızınızı belirleyen en önemli etkendir. Bulunduğunuz bölgenin veya adresin, internet altyapısı, kullanacağınız internetin hızını belirler. Her bölge ve adreste aynı internet hızı alınamayabilir. Bu internet hızı, internet altyapınızın teknolojisine bağlı olarak değişir.

İnternet Altyapı Sorgulama

İnternetin bazı bölgelere veya adreslere ulaşması için kullanılan sisteme ait yapılan sorgulama işlemine, ‘’internet alt yapı sorgulama’’ denir. İnternet altyapısının değerlendirilmesi için internet altyapı sorgulama işleminin yapılması gerekir. İnternet altyapısının, hızı ne kadar yüksekse internet altyapısı sorgulanan bölgenin teknolojisi de bu bağlamda gelişmiş demektir.
İnternet hizmeti almadan önce yapılması gereken ilk adım, internet hizmetinin alınacağı bölge veya adresin, internet altyapısını sorgulamaktır. İnternet altyapınıza uygun paketi en ekonomik fiyatlarla KDSL Telekomünikasyon’dan alabilirsiniz.

Sisteme, internet altyapınızı sorgulamak ya da desteklenen internet hızını öğrenmek için adresinizi girmeniz yeterlidir. Girilen adrese ait internet altyapısına uygun paketler sırayla listelenecektir. Sorgulama ekranından sonra, internet alt yapınıza uygun internet hizmetinin detaylarını görebilirsiniz.

İnternet Altyapı Sorgulama Sonuçları

İnternet altyapısı sorgulama sonucunda verilen değerler, yaklaşık değerlerdir. Gerçek kullanım sırasında, internet altyapı sorgulama sonucunda yer alan değerlere ulaşmak her zaman mümkün olmayabilir. İnternet hızınız; bina içi kablo tesisat tercihi, internet altyapısı sorgulanan adrese ait bölgedeki hatların yoğun kullanımı, şebeke internet altyapı sunucusu veya bilgisayarınızın performansı gibi faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

İnternet Altyapısı Yoksa

Sorgulanan adreste internet altyapısı yoksa periyodik aralıklarla internet altyapısının sorgulanması gerekir. KDSL Telekomünikasyon olarak internet altyapısı olmayan yerlere, Wi-Fi teknolojisi ile internet hizmetimiz bulunmaktadır. Bulunduğunuz adreste, Wi-Fi hizmetimizin olup olmadığını öğrenmek için bayi haritamızdan kontrol ederek, size en yakın bayimize başvurabilirsiniz.

HIZLI ÖDEME